Dikša nebo také Deeksha

Slovo „dikša“ jsem poprvé slyšela už poměrně dávno. Nic mi neřeklo, ani mně nelákalo prozkoumat, co to znamená. Prostě to šlo mimo mě.

Potom jsem objevila na YouTube krátká videa Sri Bhagavana, kde mluví o různých věcech, o bezpodmínečné lásce, o tom, jak bude vypadat vývoj lidstva v příštích letech i tisíciletích, co je to fenomén Jednoty atd. a vnímala jsem, že to co říká, je i moje „pravda“. A o víc jsem se nezajímala.  

Nedávno moje kamarádka řešila složitou domácí situaci, řešila ji už dlouhé roky. Bylo jí jasné, že to bude bolestná zkušenost a tak hledala způsob, jak všechno vyřešit klidně a v lásce. Přitáhla si ji informace o dikše, byla nadšená, pořád o dikše vyprávěla, začala chodit na semináře, v meditacích pracovala s vizionáři Sri AmmouBhagavanem, zakladateli University Jednoty, kteří dikšu pro nás, lidi, přinesli a situaci v rodině se jí poté podařilo vyřešit s klidnou ženskou silou, kterou jsem u ní v souvislosti s její rodinou nikdy předtím nezaznamenala. Ne že by ji to nebolelo, ale konečně našla sílu stát za tím, čemu věří. Věděla, že to zvládla právě proto, že intenzivně pracovala s dikšou. Stala se dikšadávající a teď předává dikšu i dalším lidem.

Několikrát jsem od ní dikšu přijala. A teprve „potom“ mně napadlo podívat se, co to „ta dikša“ je. Na stránkách www.deeksha.cz je mj. napsáno:

"Dikša přináší růst vědomí a tak zvyšuje kvalitu vašich prožitků. Dikša mění emoce a vnímání nebo pomáhá osvobodit se od vjemů."

"Dikša urychluje proces probuzení."

Letos na jaře začala v Čechách skupina trenérů University Jednoty organizovat meditace s „oční dikšou“, což je speciální druh dikši, která protéká skrz oči meditátora. A vy sedíte, díváte se do očí předávajícího a přijímáte boží požehnání – dikšu. Byla jsem na několika těchto meditacích a moje prožitky mně přivedly k tomu, že chci s dikšou pracovat nejen sama na sobě. A tak jsem s pokorou a láskou přijala zasvěcení do předávání dikši ♥♥♥

Na stránkách www.deeksha.cz je napsáno:

"Dikša ani nevyžaduje nějaký zvláštní způsob života, ani není zasvěcením do nějaké nové cesty. Nezavazuje člověka k žádné filosofii ani ideologii. Přesahuje náboženské a kulturní bariéry, neboť chce pouze probudit každého k jeho/jejímu vlastnímu duchovnu, a to tak, že napomáhá neurobiologickým změnám. Náboženství se tedy stává věcí osobní volby a vůle. Proto mohou dikši dostávat lidé patřící k jakékoliv víře nebo věkové skupině."


Cítím Vděčnost a Lásku ke Sri Ammě a Sri Bhagavanovi za to, že realizují Boží požehnání - Dikšu.

Cítím Vděčnost a Lásku ke své Duši, že mně přivedla k předávání dikši dalším bytostem.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. A bump under the arm - when surgical procedure necessary (Kuldeef, 14.8.2018 16:46:15) Odpovědět

  Seal armpit delivers inconvenience, aches. to Carry trip doctor should not. Seal under the muscle cavity may turn out to be dangerous disease. But most often it is result regular use deodorants, non-compliance rules personal hygiene, strong sweating. Inflammation causes a close clothing, infected razor-affiliation, the infection.
  <a href=http://armpit.info/a-painful-lump-in-the-armpit>large lump under armpit</a>
  Discomfort under the arm, redness, lump getting hot? This is the boil that should should, then drink medications. In the first stage cost lotions, antibacterial drugs. If the ailment switched to second stage, the required surgical procedure.

 2. How to ensure that youthful skin facial: chemical peel (MirkaDace, 25.7.2018 16:33:21) Odpovědět

  Peels help to eliminate from of all age changes dermatological layer. exfoliation efficient at any time, suitable for skin of any species. After superficial exposure disappear minor wrinkles, skin turns out young, smooth. Recovery – 3 days. deeper peeling effectively copes wrinkles (expression, age, smoothing hardly noticeable scars, eliminates spots.
  Recovery – seven days. Deep peeling performing in the beauty clinics. This is maximum effective procedure, but requires long term adaptation – about one month.
  <a href=http://chemicalpeel.in/chemical-peel-before-and-after>chemical skin peel before and after</a>

 3. Signs and signs secret internal swelling during pregnancy (KIRAdugs, 14.7.2018 13:13:10) Odpovědět

  To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Such situation leads to the strengthening of negative tendencies feeding and the breath baby, formed hypoxia.
  Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special exercises so that water does not stay tissues. If expectant mother is resting, then under the feet better put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Prohibited long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
  <a href=http://pregnancyplus.info/what-causes-swollen-feet-after-giving-birth>swollen feet after giving birth</a>

 4. thanks (ronrogers, 1.8.2017 6:52:13) Odpovědět

  Wow!Well written post.Looks so good and you are covering the whole details about Diksa or Deeksha.Its a good post and I love this post a lot.Thanks a lot for sharing.Diksa does not require any particular way of life, nor is it the initiation of any new journey.Good post.Thanks a lot.Have you need essay writing services helps for writing good essays?Come and take reference from authority services that are now available on web today.Visit https://www.essayguardian.com/
Kontakt

Zuzana Princová

Nejbližší akce

Meditace 3.10.2018, studio Universe, Praha 2, Dittrichova 3,18:30 - 21:30 hod., cena 200,- Kč

....Těším se na Vás :-)